28.08.18גריינדר, שידוע גם כ"קססונית", שבעצם התרגום העברי הכי טוב הוא: מטחנת עשבים, הוא בעצם מתקן בצורת גליל ששובר ו"מקסס" את העשבים עד למצב של גרגירים קטנים, כדי שיהיה ניתן להדות או לשרוף את העשבים בצורה אפקטיבית יותר.
גריינדרים בדרך כלל בנויים מ - 2 חלקים; חלק עליון, וחלק תחתון, שמתפרקים כדי שתוכלו לטעון את הגריינדר בעשבים. בשני החלקים האלה של הגריינדר יש שיניים חדות, גם בחלק העליון וגם בחלק התחתון, כך שברגע שהם מתחברים ביחד ומסתובבים לכיוונים נגדיים, הם מגרדים את העשבים והופך אותם למצב של גרגירים קטנים.

גריינדרים מגיעים במגוון רחב של סוגים, כדי לספק מגוון של מטרות, אם כי הפונקציה העיקרית היא להכין עשב יבש שיהיה מתאים להידוי או שריפה. בנוסף המטרות השונות של גריינדרים מסויימים היא גם לשפר את איכות הטחינה ומהירות הטחינה (למשל גריינדר חשמלי), ומטרה נוספת היא גם להפריד בין העשבים לזרעים והגבעולים.
בנוסף גריינדרים עוזרים לנצל את העשבים, ולהפחית את העלויות, ולנצל בצורה הכי אפקטיבית את העשבים שנטחנים. הגריינדרים שהכי טובים למטרה הזאת הם גריינדרים בעלי רשת ותא נוסף שאליו נאספים האבקנים שנופלים מהעשבים (שידועים גם בשם קיף). לחלק הזה בגריינדר שצובר את האבקנים קוראים "לוכד קיף", או אם אתם רוצים לדעת באנגלית: Kief Catcher